יש לכם חשד לנזילה בבית? גם אם מדובר בחשד קל בלבד, חשוב לנקוט בפעולה ולהזמין חברה מקצועית ומנוסה, אשר תאתר את מקור הנזילה ותטפל בה ביסודיות.
הסימנים המרכזיים אשר אמורים להדליק נורה אדומה לגבי קיומה של נזילה הם: רטיבות בקירות, כתמי עובש, חשבונות מים מנופחים במיוחד, שינוי צבע ברצפות וכמובן, טפטוף של מים.
יש לזכור כי נזילות עלולות לגרום לנזקי רכוש גדולים וזאת, בנוסף לעובדה שהם מסבים אי נעימות גדולה לדיירים (בלשון המעטה).

החדשות הטובות הן שכיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות, אשר מאפשרות לחברות אינסטלציה לאתר את מקורה הנזילה בפעולה פשוטה, מהירה ויעילה וללא גרימת נזק.

הציוד הטכנולוגי לאיתור נזילות

כיום, חברות אינסטלציה מקצועיות, עושות שימוש במצלמות תרמיות ייעודיות ובסיב אופטי, המהווים כאמצעים אשר בכוחם לאתר את מקור הנזילה דרך הקירות או המרצפות – לשם השוואה, בעבר, היה צורך לשבור קירות, להרים מרצפות או לבצע כל פעולה אחרת אשר פוגעת בנכס במטרה לאתר את מקור הנזילה על ידי צילום.

המצלמה התרמית מתבססת על טכנולוגיית אינפרא אדום, באמצעותו ניתן לאתר בצורה מדויקת את מקור הרטיבות או הנזילה בצנרת.
בזכות המצלמה, הליך הטיפול בנזילה הוא הרבה יותר מהיר, יעיל ומדויק וכחלק מכך, גם כרוך בעלויות נמוכות יותר.
לצד המצלמות התרמיות, יש ציוד נוסף בו נעשה שימוש במקרים מורכבים יותר, כאשר ציוד זה כולל:

איתור נזילה בעזרת אינסטלטור

  • מצלמות לבדיקה טרמוגראפית – מצלמות המתאפיינות ברגישות גבוהה במיוחד ומלבד היכולת שלהן לגלוי של רטיבות ונזילות, משתמשים בהן גם עבור איתור מדויק של כשלים באיטום.
  • מערכות שמע מתקדמות – אמצעי בו נעשה שימוש בכדי לגלות נזילות אשר מקורן הוא מאחורי קירות ובמערכות תת קרקעיות. השימוש במערכות אלו נעשה באמצעות האזנה לרעשי החלחול של המים.
  • חיישן גז – משמש בעיקר לצורך גילוי נזילות אשר מקורן הוא מחוץ לבית. השימוש בחיישן נעשה לאחר ריקון של המערכת ממים, לתורך המערכת מזרימים גז חנקן ובשלב הבא, באמצעות מכשיר מיוחד, מתבצע מעבר לאורך הצנרת במטרה לאתר את הגז – הגז ידלוף דרך המקומות בהם הצנרת שבורה או סדוקה.

בחירת חברת האינסטלציה

חשוב לזכור, שגם כיום ניתן למצוא אינסטלטור בכל עיר, למשל אינסטלטור בחולון והסביבה יספק מענה מהיר גם לערים הקרובות כמו בת ים,תל אביב וכדומה. (חברות אינסטלציה או אינסטלטורים עצמאיים), אשר עודם עושים שימוש בטכניקות המיושנות יותר לאיתור נזילות. כך שבעת בחירת חברת אינסטלציה ובטרם הזמנת שירותיה, כדאי לברר באלו טכניקות החברה עושה שימוש לצורך גילוי נזילות (תוך דגש על איתור נזילות ללא גרימת הרס).

מומלץ לנסות ולבדוק כמה שיותר פרטים לגבי סוג הציוד, הדגם והתכונות שלו – כאשר ככל שהציוד יהיה מתקדם וחדשני יותר, כך פעולתו תהיה יעילה יותר.
כמובן, שבהליך הבחירה כדאי לשים דגש גם על פרמטרים כמו: ניסיון, מוניטין ורמת המקצועיות של האינסטלטור אשר יבצע את העבודה – בכדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר, חשוב לוודא שאיש המקצוע אשר מתפעל את הציוד יחזיק במיומנות גבוהה וידע לתפעל את הציוד בצורה הנכונה.

סובלים מהצפות \ נזילות כבדות יותר? מומלץ להעזר בשירותים השונים של ביובית אשר ממוקדים לתקלות כבדות יותר במערכת הביוב והניקוז.